Historia firmy sięga roku 1990, kiedy to w Myślenicach koło Krakowa podjęto produkcję grzejników żeliwnych oraz innych odlewów z żeliwa szarego. 

Na początku swej działalności firma działała pod nazwą PPUH KESTING. Od roku 1995 firma rozszerzyła zakres produkcji o odlewy ze stopów miedzi i aluminium. Zaowocowała współpraca z AGH oraz Instytutem Odlewnictwa w Krakowie – wzrosły ilość i asortyment produkowanych odlewów. Firma zaistniała na rynkach zagranicznych.

W roku 2002 firma przeniosła swoja działalność do Charsznicy koło Miechowa, działając pod nazwą CHARSZNICKA ODLEWNIA METALI. W dalszym ciągu udoskonalano poziom technologii i rozszerzano asortyment produkcji o odlewy produkowane zarówno seryjnie jak i jednostkowo. 

W roku 2006 firma zmieniła swój status prawny na Spółkę z o.o. oraz nazwę na HARDTOP CENTRUM ODLEWNICTWA. Dzięki powiększeniu powierzchni produkcyjnej, zwiększeniu zatrudnienia, wdrożeniu nowoczesnych technologii oraz zainstalowaniu szeregu nowych urządzeń takich jak piece indukcyjne do topienia stopów żelaza, specjalistyczne piece do obróbki cieplnej, urządzenia do wykańczania odlewów itp., wzrosły znacznie możliwości produkcyjne firmy. Odlewnia rozpoczęła produkcję odlewów ze staliw węglowych i stopowych oraz odlewów  z żeliw chromowych.

Jako jedna z niewielu odlewni w Europie produkujemy odlewy warstwowe, znajdujące zastosowanie wszędzie tam gdzie chodzi o ograniczenie zużycia elementów kruszących lub narażonych na znaczne ścieranie. Produkcja odlewów warstwowych prowadzona jest przy ścisłej współpracy z firmą Hardtop Giessereitechnologie GmbH z Magdeburga.

Wysoki poziom kontroli jakości spowodował, że wspomniane wyżej odlewy sprzedawane są do wielu znanych firm europejskich, a także poza Europę – do USA, Chin, Krajów Arabskich.

Zapraszamy do współpracy z nami

 

HARDTOP Centrum Odlewnictwa Sp. z o.o. ul.Żarnowiecka 11B, 32-250 Charsznica, tel. (41) 383 69 50